צור קשר

איך לבחור מראות

מראה מראה שעל הקיר, האם את המתאימה לי בכל העיר? איך לבחור מראות זו שאלה שאפשר להמשיך לכתוב לה פתרונות, רעיונות ומדריכים בלי גבול, מה שכנראה יחטיא את המטרה. הנה הדרך הטובה והמתומצתת ביותר לבחור את הפריט שבלעדיו אף בית איננו שלם באמת.

 

המראה היא למעשה רהיט "כפול"

מראה היא החלון לנפש, זו שמשקפת לנו את עצמנו ומגדירה אותנו. אך האם ידעתם שהיא צפויה לעשות בדיוק את אותו הדבר עבור הבית שלכם? המראה היא אמצעי נפלא להכפלת המרחב והאור הקיים, להזרמת אנרגיה ותנועה וליופי העיצובי של הבית. ואם כל זה נשמע לכם כמו מנטרות קוסמיות מוגזמות, נסו לחשוב כמה פעמים השלימה המראה הקיימת אצלכם את העיצוב ותרמה לגודל החדר.

רצוי להתייחס למראות בדיוק כמו רהיטים – כלים יפים אבל גם שימושיים מאוד. למעשה, כל מראה שתלויה אצלכם על הקיר תורמת לעיצוב גם כשאינכם מביטים בה – היא מכפילה את המראה של אובייקטים המשתקפים מהן, דבר שיוצר אשליית גודל מוצלחת מאוד. חשבו על חדר חשוך שבו אתם מדליקים נר – האור החוזר כמובן יסנוור אתכם יותר מתוך הלהבה ואותו האפקט בדיוק מתרחש גם כאן.

המראה מתחזקת ומקפיצה את האנרגיה בחלל, ממריצה ומאירה ולכן אין סיבה לחשוש להשתמש בה במגוון רחב מאוד של אזורים ביתיים, כמו חדרי השינה, המסדרון ואזורי האירוח.

מראה גדולה על קיר הסלון

מראה מעל כיור

מראה בחדר האמבטיה

איך לבחור מראות לסלון

המראה שומרת איתכם על קשר עין ולכן תתאים בעיקר למפתני כניסה שיש להם קונסולה מעוצבת, מתקן תלייה כלשהו או פינת התארגנות קטנה המשמשת את היוצאים והנכנסים. במובן הסמוי, המראה שתוצב בחלק זה של הבית תהפוך לא פעם לאלמנט שמגביר פרודוקטיביות וריכוז, תעזור לנו ליצור התארגנות טובה יותר ובמקביל תעניק לכם תאורה מצוינת, קרובה ככל האפשר לזו של תנאי החוץ.

 

איך לבחור מראות למסדרון או המעבר

הדרך בין החללים המרכזיים לחדרים עוברת גם היא דרך אלמנטים שונים, שהדרך האולטימטיבית לקשר ביניהן היא כמובן מראות. מסדרון צר מאוד יוכל להתחדש במראה מלבנית צרה וארוכה. מסדרון או מבואה רחבה יוכלו להתקשט במראה גדולה ומאסיבית בעיצוב מיוחד. יש כאלו שגם אוהבים אמירה יוצאת דופן כשמדובר בפתרונות מזכוכית, כמו היכולת "להרכיב" מעין מראה משברי זכוכית המודבקים על הקיר זה לצד זה, או מראת תקרה שיוצרת השתקפות ואשליית מרחב משמעותית.

 

איך לבחור מראות לחדרי השינה

המראות המוצעות לחדרי השינה הן כמובן בעלות פרקטיקה וחשיבות משלהן ולא רק מהבחינה הדקורטיבית. כאן טווח המראות עצום ונע מסגנון קלאסי מעוטר וייחודי, דרך קישוטים וחיתוכי לייזר שונים, צורות יוצאות דופן, צבעים, גדלים ועוד שלל אפשרויות שיעניקו לחדר מרחב קליל ואנרגטי.

כאן רצוי להתחשב בגודל הקיר הפנוי להצבת המראה שלכם. יש סגנונות עיצוביים כמו הפנג שוואי לדוגמה, שבהם לא מומלץ להציב את המראה מול המיטה או מול הדלת. בנוסף, יש שמאמינים שמראה היא לא אלמנט מחייב בחדר שינה, בבית שבו יש חדר ארונות או מראה שסמוכה לאזור ההתארגנות והלבוש.

עקרונית, זה עניין של טעם אבל אפשר להסכים על בעייתיות מסוימת בלהציב מראה מאוד גדולה ומאסיבית בחדר שבו הדגש המרכזי אמור להיות מנוחה. לכן רצוי לבחור לכאן מראה יחסית צנועה בגודלה, שלא תפריע לשינה עמוקה או תעניק לכם הכפלת אור מהחלון ממול בשעת בוקר מוקדמת ולמקם את מראת הגוף המשמעותית במסדרון או לצד ארון הבגדים.

 

טיפים לבחירת מראה יפה ושימושית

רצוי להתאים את גודל המראה לגודל החלל – זה נכון לכל רהיט וכמובן גם למראות. מראה גדולה מידי בחדר שבו רוב הפריטים מאוד קטנים או קומפקטיים, עשויה ליצור תחושה מעט מאיימת.

תלו את המראה בגובה הנכון – המראה לא אמורה לחתוך אתכם בזמן שאתם עומדים מולה ולכן חשוב שהיא תותקן בגובה המתאים לשימושם של כל הדיירים בבית. לגובה המדויק אין חוקים ולכן מומלץ לתלות מראה בהתאם לגובה המשתמש: מראה בגובה הילדים בחדר הילדים ומראה בגובה המבוגרים בחדר השינה וחדר הרחצה.

השתמשו בצבעים שנותנים אופי – מעבר לצורה או לעיצוב של המראה, הצבע שלה צפוי להשפיע המון על החלל, בדיוק ככל תמונה או מסגרת חלון שקיימים בו. אם החלל מעט אנמי וזקוק לשפריץ של אנרגיה, לכו על מראה בצבע חי ונועז. אם מדובר בשידה או ארון שזקוקים להשלמה פרקטית, מראה עגולה ומעוצבת תעשה את העבודה. אם יש מקום חשוך או נייטרלי בבית שזקוק לתוספת, מראה יפה ומחמיאה תוכל לתרום לכם המון.

מראה בחדר השינה

ומה עוד הבית שלכם צריך?

בבית של עידה מחכים לכם מגוון מוצרים יפים ואיכותיים לבית, שמעניקים אור, סגנון, עניין והמון יופי. באתר תפגשו רהיטים כמו שולחנות אוכל וספות סלון, פריטי טקסטיל שמתכתבים נפלא עם כל מראה כמו וילונות וכריות נוי, פתרונות תאורה שישלבו בין אפקט התאורה למראה ועוד שלל רעיונות שיחדשו לכם את האווירה.

תגובה תתקבל בברכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat
Powered by