צור קשר

הצד שלו הצד שלה…

עיצוב חדר ילדים הוא משימה מורכבת בעיקר מפני שחשוב להתאים את החדר לא רק לטעמו האישי של הילד שגר בו, אלא גם לצרכיו המשתנים; בעוד רוב חדרי תינוקות כוללים מיטת תינוק, ארון בגדים, שידת החתלה וכורסת הנקה, חדרי ילדים כוללים מיטת ילדים וארון בגדים, חדרי ילדים גדולים יותר כוללים גם שולחן כתיבה וספרייה, ובעיצוב חדרי מתבגרים יש להחליף את מיטת הילדים במיטת נוער או במיטה וחצי. שינויים אלה מתרחשים בתדירות גבוהה עוד יותר כאשר בחדר אחד מתגוררים שני אחים בני גילים שונים, או אח ואחות.

אני מקבלת פניות רבות מאנשים המבקשים לעצב בביתם חדר שבו גרים שני אחים, לעתים בן ובת, אך מתקשים ליצור חדר הרמוני ויפה, שהרי בעולמנו יש חלוקה ברורה של 'צבעי בנים' ו'צבעי בנות', וקשה מאוד לשלב אותם כך שיתקבל חדר שאינו ורוד מדי או כחול מדי. טיפ אחד חשוב שיעזור להתמודד עם המשימה הוא להדגיש קיר אחד בחדר, לרוב יהיה זה הקיר שמול דלת הכניסה, בצבע ניטראלי או יוניסקס, למשל, טורקיז, ירוק או סגול. במקום צבע אפשר להדביק על הקיר טפט בעל טקסטורה פשוטה ואָ-מינית כמו פסים לאורך או לרוחב, נקודות או משבצות. לאחר מכן יש לייחד לכל ילד צד משלו בחדר ובו לתלות תמונות לפי בחירתו, להניח צעצועים או חפצים אהובים, ובכלל לתת מקום לכל דבר המבטא את עולמו הפנימי. רצוי להוסיף לכל צד גם נגיעות של הצבעים המופיעים בטפט או בצבע הקיר שנבחר לקבלת מראה מעוצב והרמוני!

 

טפט פסים לחדר ילדים

קיר פסים, תכלת לבן שמתאים גם לבנים וגם לבנות

בדים לריפוד

כסא אחד מרופד בפפיטה תכלת והשני בורוד

מצעים לילדים

מצעים בתכלת, מצעים בורוד

שטיח סרוג לחדר ילדים

שטיח סרוג יוניסקס

הילה מ"סיירת הבית של עידה" עיצבה חדר לשני ילדים, בן ובת הגרים באותו החדר .

היא שמה טפט משובץ על קיר גב מיטה, טפט שיכול להכיל צבעוניות מגוונת. בכל צד נתלו אביזרים שמתאימים לכל אחד מהם באופן אישי.

עיצוב חדרי ילדים

אלמנטים אישיים מעל  מיטת הילד

20160211_124608-1

לכל ילד שמים את החפץ האישי שלו

 

 

תגובה תתקבל בברכה
7 תגובות ל “הצד שלו הצד שלה…
דפנה

אני חושבת שיש פה פספוס, בעיקר בעיצוב הראשון. שולחן שמפריד בין שני המיטות כך שהילדים אפילו לא רואים אחד את השנייה כשהם הולכים לישון. בנוסף, אין מקום לשים חפץ אישי ליד המיטה, ספר, אפילו מנורת קריאה.
וגם השולחן, הגודל שלו לא מספיק לשני ילדים שצריכים להכין שיעורים. זה אולי יפה בתמונות, אבל אני לא רואה איך העיצוב עובר את מבחן המציאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat
Powered by