צור קשר

איך לבחור תאורה לבית

אם מעולם לא התייחסתם לתאורה לבית בתור פקטור מכריע לגבי התחושה, המראה העיצובי והקשר בין חללים בבית – זה הזמן להפיל אסימונים לגבי כלל האצבע החשוב ביותר בעולם העיצוב ולהבין כיצד גופי תאורה מעוצבים ויפים שמספקים אלומת אור במינון המושלם ישפיעו על הנראות וגם על האנרגיה שלכם בבית. אז איך לבחור תאורה לבית? בדיוק כך:

 

תאורה משנה. נקודה.

ככל שעולם העיצוב ממשיך להתפתח ולהשתכלל, כך יותר ויותר אנשים מבינים עד כמה חשוב להקפיד על תאורה מתאימה בין ארבע קירות. לא מדובר רק ביכולת האופטימלית שלכם לקרוא ספר או לבשל, אלא בתחושה שהאור יוצר וכיצד הוא מסוגל לקשר טוב יותר בין חללים בבית.

מלבד תפוצת האור, יש בגופי תאורה שונים סוג של קשר, חיבור ואסתטיקה. האור מגדיר את מה שאנחנו רוצים להראות וגם את מה שנרצה להסתיר. הוא מעניק רוגע ושלווה כשהוא מתקבל בכמות הנכונה ויוצר מועקה בלתי מוסברת כאשר הוא חסר.

אין ספק שלאור יש מרכיבים פסיכולוגיים רבים ולכן דווקא בתוך הבית, המבצר הפרטי והמפלט האישי שלנו, עליו לשרת אותנו בדיוק כפי שנראה לנכון. אז עכשיו אחרי שהשתכנעתם, הנה כל הדרכים לבחור תאורה בבית שלכם:

תאורה מייצרת אווירה נעימה

שילוב גופי תאורה שונים בעיצוב החלל

איך לבחור תאורה לבית לפי צרכים ודרישות

כמות פתרונות התאורה הקיימת היא אינסופית ולכן צריך להתמקד בצורך המשתנה בכל אחד מחללי הבית.

כאן צריך להתייחס לגוף התאורה הרצוי בכל חלל, מה גובהו, מה סוגו, מהי כמות אלומת האור המופצת ממנו (כלומר מהו קו האור האחרון שגוף התאורה יכול לספק והאם זהו הקו המתאים), מהי הנורה הרלוונטית לגוף התאורה, מה היתרונות בסוג הנורה, מהו אופן החיבור של גוף התאורה והאם יש דברים שצריך להתייחס אליהם מבחינת חומר הגלם, המראה, הצורה וכדומה.

תאורה נכונה לבית

התאמה לכל חלל בבית בנפרד

אחרי שמיפינו את הצורך האישי של כל חלל בבית, נרצה לאפיין את הפונקציונליות של אותו גוף תאורה: האם הוא צריך להיות חזק מאוד, כדי שנוכל לעבוד באמצעותו במטבח? או שאולי תאורה צהובה ורכה שתתאים יותר לערב אינטימי בסלון?

כפי שאתם מבינים, תאורה יוצרת אווירה ולכן עליה להשתלב באופן דקורטיבי בכל מקום שבו נדרשת גם אווירה שכזו. פינת האוכל לדוגמה, היא מקום שבו צריך לשים דגש על תאורה דקורטיבית – תאורה מספיק טובה לאכילה ולזיהוי המרכיבים על השולחן, אבל גם כזו שיוצרת אווירה רכה, מזמינה וביתית.

גם בחדר הילדים צריך להפריד בין תאורה לקריאה או לביצוע שיעורי הבית למשל ובין התאורה המתאימה לשעת סיפור לפני השינה או לזמני מנוחה.

 

חוק התאורה הטבעית

אם הבית שלכם פונה לכיוונים מזרח או מערב, אתם נהנים משלב מסוים ביום שבו נכנסת מקסימום תאורה טבעית הביתה, מה שאמור להתניע בחירה בתאורה הנכונה. אם למשל בהסטת הוילונות בבוקר אתם נהנים ממראה שטוף שמש בכמות גבוהה מאוד, לא תצטרכו לשלב תאורה חזקה ועוצמתית שתשרת אתכם בשעות היום ולכן רצוי למצוא פתרונות טובים רק לשעות הערב.

אך אם הבית שלכם לא מקבל תאורה טבעית בכמות גבוהה ולעתים הוא אפילו ממוקם לכיוון צפון בין בניינים כך שאינו זוכה לכמות טובה של אור טבעי, רצוי לחשוב על גופי תאורה בהירים ועוצמתיים שיאירו חללים גדולים ופינות חשוכות וקטנות גם במהלך היום.

שנדליר 'קלריסה'

סוגים אפשריים של תאורה לבית

 

שנדליר

השנדליר מכיל בתוכו מספר משתנה של מנורות, כך שכל אחת מהן יוצרת אלומת אור וביחד הן הופכות לכוח. השנדליר מתפקד כיום בחללים גדולים גם כאלמנט עיצובי נחשק ולכן רצוי להתרשם מעיצובים קיימים ולבחון את הנראות של הנורות עצמן. דגם לושינקה שמופיע באתר הבית של עידה למשל, מעניק מעין מראה קלאסי מתוחכם לסלון הודות למעמדי הפליז המעוגלים והמראה הזקוף והדומיננטי של כוסות הזכוכית.

 

צמודי תקרה

גופי תאורה שנמצאים על התקרה ממש ומפיצים אור משמעותי בבית. כאן מומלץ להיצמד לצורה האהובה עליכם, אך רצוי שהמראה הסופי יתכתב בצורה מוצלחת עם החלל. כך לדוגמה, גוף התאורה רוקסנה בעל העיטורים הייחודיים יתאים מאוד לבתים בעלי אופי כפרי-קלאסי, בעוד שדגם דיילי על שלוש נורותיו הגלויות יתאים גם לחללים יותר מודרניים.

שילוב גופי תאורה שונים

צמודי קיר

מסדרונות, פינות, מעברונים, קירות היקפיים, מאחורי ספות… כל הנקודות הללו זקוקות גם הן בחלק מהזמן לתאורה המתאימה ולכן גוף תאורה יפה ומעוצב שנמצא על הקיר יוכל לתת לכך מענה. עקרונית גופי התאורה הללו ישרתו בתים בעיצוב תעשייתי מודרני או הייטקיסטי, אך מי מכם שיעדיף אותן מעל שידות חדר השינה יצור לעצמו מראה רומנטי אה-לה בית מלון מפנק ומזמין.

 

תאורה לחדרים הפנימיים

כאן כל אחד יוכל לבחור את העיצוב הרלוונטי, אך רצוי שלגוף התאורה תהיה אפשרות להעניק אלומת אור טובה גם מבלי לשלב מנורה לבנה ובוהקת מאוד. מנורת מרתה היא דוגמה לבית מנורה אפקטיבי שכזה וגם קרלה המיוחדת.

גופי תאורה בחדר שינה

שפע גופי תאורה לבית מחכים לפגוש אתכם!

בחנות הבית של עידה תמצאו שפע גופי תאורה מרהיבים לבית ובדגמים שעושים חשק לעצב ולחדש. אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם, למצוא פתרונות שיתאימו לאופי והרגלי החיים שלכם ולשדרג את מראה הבית כמו שחלמתם.

תגובה תתקבל בברכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן