צור קשר

איך לבחור נורות לד לבית

נורת הלד (LED) נכנסה לחיינו כפתרון מאיר יותר, אפקטיבי יותר ולא פחות חשוב – חסכוני באנרגיה. בעידן שבו מדברים על מודעות סביבתית שמתכתבת (באופן בלתי מפתיע) עם זו העיצובית, עולה הצורך להבין איך לבחור נורות לד לבית שישרתו אותו ואותנו כהלכה ולענות על השאלה – מדוע מדובר בנורות הרבה יותר כדאיות?

 

האלטרנטיבה של נורות הבית

נורות הלד (LED – Light-Emitting Diodes) הן נורות אלקטרוניות עמידות ובעלות צריכה מופחתת של אנרגיה, שמוצעות כיום כפתרון למרחבי פנים כתחליף לנורות ההלוגן והליבון המסורתיות. נורות הלד פולטות חום מזערי ואינן מכילות רכיבים שבירים כמו חוטי להט או זכוכית וגם לא מסוכנים כמו עופרת וכספית. הדבר כמובן הופך אותן לחלופה בטוחה ורצויה אצלכם בבית.

שילוב תאורת לד וגוף תאורה תלוי

נורות לד במטבח

הכירו את היתרונות של נורת הלד

נורות לד משתמשות ב-90% פחות מהאנרגיה שבה משתמשות נורות הליבון וההלוגן. זו סיבה כשלעצמה להחליף את הנורות הקיימות הללו בבית שלכם, משום שהן זולות ומוצלחות הרבה יותר בהמרת חשמל. לצורך העניין – לד של 4 וואט מפיק אלומת אור ששווה להלוגן עם 50 וואט ואולי גם יותר. מעוניינים להגביר את התאורה בבית? להפוך אותה לחזקה? פחות מחממת והרבה יותר חסכונית? הנה הנורה שכדאי שתשתמשו בה.

בנוסף יתרון אדיר בשימוש בלד הוא אורך החיים שלהן. חלק גדול מהנורות בשוק מגיעות עם ניהול תרמי מוצלח, כך שהן יחזיקו לא פחות מ-50,000 שעות! בנוסף, הן מקצצות מסיבות ברורות את צריכת החשמל, לא דורשות תחזוקה וגם תדירות החלפה נמוכה מאוד.

נורות לד נחשבות לחסכוניות ביותר בפליטת פחמן, שכן הן מתבטאות בכמות מינימלית של פליטת C02 ועל הדרך צורכות פחות אנרגיה, שתאפשר לתחנת הכוח לעבוד בהיקף יעיל יותר ותמנע גם מהן לייצר כמות גבוהה מאוד של פחמן בעקבות שריפת הדלק.

בנוסף, נזכיר שוב שבחלופות האחרות, הליבון ההלוגן וגם ה-CFL (הנדלקות בצורה איטית יחסית) יש תכולה של מתכות מזהמות כמו עופרת וכספית, דבר שאיננו מתקיים בנורות הלד.

זו לדוגמא, נורת לד פעם של אור חם עם 4 וואט.

נורת לד בגוף תאורה צמוד קיר

 

איך לבחור נורות לד לבית לפי צבע הנורה?

הלד פולט אור לבן וחזק, אך פלט האור הכללי יכול להיות לבן חם, לבן קריר או אור יום. מה בדיוק ההבדל בין כל הסוגים? נסביר:

לבן חם הוא הגוון המתאים ביותר לתוך הבית, שכן הוא התחליף האופטימלי של נורת ההלוגן ואלומת האור שלו מותאמת לבהירות הנדרשת בחדרים השונים. לבן קריר הוא צבע הניאון הבוהק שמשרת משרדים וחנויות גדולות. צבע אור יום הוא אלומת האור הלבנה הבוהקת ביותר, שמגיעה כמעט לגוון כחלחל. לכן הגוון הרצוי לכם בבית יהיה בדרך כלל הלבן החם, אם כי במטבח יחסית חשוך יתכן שתעדיפו גם לבן קריר.

 

איך לבחור נורות לד על פי צורת הנורה?

נורות הלד מתקבלות כיום במגוון רחב של צורות וגדלים – נר, טיפתי, כדורי גולף, טיובים, רפלקטורים, ספוטים וכמובן גם נורות סטנדרטיות "רגילות" בצורתן. כאן המשחק יהיה בהתאם להעדפה האישית שלכם, כך שמה שיכריע אותה בפועל יהיה בית המנורה שתרכשו ושיתאים לאחת הצורות הקיימות.

נורות לד בגוף תאורה 'איזבלה'

ועוד מספר נקודות שצריך להתייחס אליהן

הספק הנורה – כדי שלנורה יהיה הספק טוב, צריך לחשוב תחילה על המיקום שלה. וודאו שהנורה נמצאת במקום שבו היא תוכל להפיק את אלומת האור המקסימלית הרצויה לכם ולשרת אתכם בדרך המוצלחת ביותר.

סוג החדר שבו נמצאת הנורה – יש הבדל גדול מאוד בין תאורה בחדר השינה למשל, לבין זו שניצבת במטבח. גם כאן סוג גוף התאורה שמאכלס את הלד אמור להתבטא, שכן הוא אחראי לא רק לנראות אלא גם לתפוצת האור שתתקבל ממנו. בבית של עידה תמצאו מגוון סוגי תאורה שעונים על הצורך האפשרי שלכם בכל אחד מחללי הבית.

מחיר ותועלת – המחיר של נורת הלד הוא יקר יותר ביחס ליתר סוגי הנורות הקיימות, אך הוא משתלם יותר לטווח הארוך וגם בטיחותי וסביבתי הרבה יותר.

אופן הפיזור – רצוי שנורות הלד יפוזרו בתוך החלל הרלוונטי, על מנת להאיר פינות או מקומות וחללים גדולים במידה שווה ללא טשטוש או הבדלים.

התאמה לעיצוב הבית – נורת הלד נחשבת לאיכותית ולבנה, מוסיפה חמימות ותחושת ביתיות אך רצוי שתורכב על גבי גוף תאורה שמתאים בצורתו וביכולותיו לאותו החלל ומשלים את המראה העיצובי שלו.

 

בשורה התחתונה

נורות לד הפכו לחלק בלתי נפרד מהמרחב העיצובי והביתי של כולנו. הן נמצאות בבתים, בחנויות, במשרדים ואפילו במפעלים תעשייתיים וגדולים. היתרונות של הנורה גוברים על אלו של כל המתחרות לה ולכן הופכים אותה לבחירה החכמה, האופנתית והחסכונית שתשרת את הצרכים האישיים שלכם ותספק לכם בדיוק את התאורה הנכונה.

בחנות הבית של עידה תמצאו מגוון עצום של פתרונות וגופי תאורה יפים ומרשימים לכל חדר: תאורה לחדרי שינה, לחדרי ילדים, למטבחים, סלונים וגם חדרי רחצה. גופי התאורה מתאימים כמובן להתקנת נורות הלד ומתרגמים את איכויות הנורה לכדי תפוצת אור יפה וחיננית המקנה לבית שלכם מראה מעוצב ותחושה מעולה. היכנסו וצפו בקולקציית התאורה.

תגובה תתקבל בברכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.