צור קשר

יומן שיפוץ – פרק 3 – תכנון והדמייה

לא מזמן סיפרתי לכם על בית פרטי ששיפצנו בהרצליה; קרוב משפחה שלנו רכש את הבית ואנחנו נקראנו אל הדגל לעזור בשיפוצו. מדובר בבית ישן מאוד בשכונה מתחדשת, ולכן למלאכת השיפוץ ניגשנו לאחר תהליך חשיבה ממושך ולא פשוט. בתחילה תכננו לשמור על המעטפת החיצונית של הבית ולשפצו שיפוץ קוסמטי בלבד. לאחר מכן חשבנו לשפץ את חלקו הפנימי, לרענן אותו ולעדכן מעט את מראהו, ולבסוף, לאחר שהתחלנו לעבוד, החלטנו לבחור בדרך נועזת ומאתגרת יותר ולבנות קומה שנייה!

קומה שנייה בבית פרטי מעניקה שני יתרונות גדולים: חלל פרטי אינטימי ונוח וחלל ציבורי גדול במיוחד! עם זאת תכנון קומה שנייה צריך להתחשב בדיירים ובצרכיהם, שכן תכנון בית לזוג מבוגר הגר לבדו שונה מתכנון בית לזוג צעיר או למשפחה צעירה ומתרחבת.

בשלבי החשיבה והתכנון השתמשנו בהדמיה. הדמיה היא מעין צוהר קטן לעתיד; היא עוזרת לראות את התוצאה הסופית כבר בתחילת תהליך השיפוץ, מאפשרת לבנות גג רעפים, להחליף טיח בבריקים ואפילו לשתול עץ בגינה בעזרת הזזת עכבר בלבד, ובזכותה אני יכולה לדמיין את הדיירים מסתובבים בין חדרי הבית ויוצאים לשתות קפה במרפסת חדר השינה.

בתכנון הבית הזה השקענו מחשבה גם בחזותו החיצונית. רצינו ליצור בית כפרי, מזמין ועם זאת ייחודי בנוף השכונתי, ולכן החלטנו לבנות מבנה קוקייה גדול בחזיתו. מבנה זה תוחם את חדר ההורים ומעניק חלל מוצף אור בעל תקרה גבוהה, משופעת ורומנטית, ואף מסייע לנצל חלל גדול יותר שחלקו 'מבוזבז' על גג, למגורים. במקרה הזה הוסיף מבנה הקוקייה  כ-12 מטרים לקומה העליונה.

בפוסט הבא אשתף אתכם בתהליך בחירת החומרים,

נתראה בקרוב!

 

עיצוב וילות

הבית לפני ההריסה

 

13

הבית אחרי ההריסה

 

רינדור לבחוץ

הדמייה של קומת קרקע

 

3

הדמיה

 

עיצוב פנים עיצוב בתים בסגנון כפרי

הדמיה חזית הבית

 

גג קוקיה

השראה לקוקיה

 

6

שלב הבנייה – הקוקייה המרכזית שתהפוך לחדר ההורים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובה תתקבל בברכה
4 תגובות ל “יומן שיפוץ – פרק 3 – תכנון והדמייה
נורית אורביאטו

לאחרונה רכשנו בית דומה בשכונה רוב הבית הם דו…האם גם הבית הזה או שהוא חף משכנים…:-)

נראה פשוט חלום של בית….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat
Powered by